Sobota 10. prosince 2022, svátek má Julie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
  • Sobota 10. prosince 2022 Julie

Refugees welcome! Evropa je ráj a potřebujeme vás!

4. 07. 2020 2:51:51
Ano, to jsou hesla všech možných neziskovek, většiny politiků, názor podporovaný médii - ale jaká je skutečnost? Nestala se někde chyba? Převažují výhody nad problémy? Opravdu musíme být tak moc "humánní"? Kde je pravda? Ptám se.

Všichni víme, že pár let po smrti Kaddáfího, po smrti Saddáma Husseina, po neúspěšné intervenci v Afganistánu a v Sýrii, po tom, co proběhlo tzv. arabské jaro začala masivní vlna migrace různých etnik ze zmíněných zasažených oblastí do Evropy. Tato migrace probíhá do dnešních dob a je úplně jedno, jestli se bavíme o tzv. balkánské nebo severní trase, o trase vedoucí přes Středozemní moře nebo o dalších cestách. Jde o miliony lidí, kteří jsou na cestě - otázkou je, zda prchají před ohrožením života, či za vidinou toho, že v Evropě automaticky dostanou bez práce dům s bazénem, 3 blondýnky a Mercedes (nadsázka).

Na spoustu otázek, které s touto přistěhovaleckou vlnou souvisí, nemám jasné odpovědi. Přiznám se, že jsem zmatený tím, co kolem sebe slyším, co čtu v našich i zahraničních médiích, co vidím na sociálních sítích. Proto bych se rád zeptal a měl statisticky a empirickými daty podložené jasné odpovědi na následující dotazy. Je jich jenom 20.

Jen 20 jednoduchých otázek:

1/ Tvrdí se, že se jedná o samé chirurgy, inženýry a jaderné fyziky. Jaká je realita? Kolik z nich je negramotných, bez jakýchkoliv pracovních návyků, kolik z nich má ukončené alespoň základní vzdělání odpovídající evropským standardům? Kolik z nich se na starém kontinentu domluví některou ze zdejších řečí? Kolik z nich má ukončené VŠ vzdělání srovnatelné s evropským standardem?

2/ Kolik z nich jsou ti nemohoucí, kteří se ve své domovině nemohou bránit nespravedlnostem a násilí? Nejohroženější jsou snad děti, ženy a senioři, ne? Mladí silní chlapi by měli u nich doma bojovat za spravedlnost, proti útlaku, pomáhat budovat .... ne snad? Takže: Jaké je jejich věkové a genderové složení? Reálná čísla! (pro zjednodušení uvažujme jen 2 pohlaví)

3/ Dokážeme všechny příchozí identifikovat? Odkud jsou, jaký je jejich reálný věk, dokážeme zjistit, zda třeba nebojovali na straně Islámského státu? Zda nejsou bezpečnostním rizikem? Zda nejde o uprchlé trestance?

4/ Jsou ochotni se přizpůsobit zvykům a zákonům hostitelských zemí? Nebo se naopak přizpůsobíme my? Jsme ochotni v Evropě akceptovat vraždy ze cti, polygamii, sex z nezletilými, pošlapávání práv žen, ženskou obřízku atd.?

5/ Proč kapitánka lodi Sea-Watch 3 Carola Racketeová, kterou v Itálii obvinili z napomáhání nelegální migraci (tudíž potenciální kriminálnice), mluví v Bundestagu a je bez soudu (který by ji buď očistil nebo poslal do chládku) zase na lodi a loví migranty?

6/ Kdo tyto "záchranné akce" financuje? Ono nic není zadarmo. Mzdy, nafta, údržba lodí ..... kdo za tím stojí? Pokud jde o čerpání státních peněz z daní, tak je něco asi špatně.

7/ Víme něco o tom, jaký je zdravotní stav imigrantů? Dělají se nějaké vstupní prohlídky? Jsou v karanténě? Nebo sem nekontrolovatelně proudí potenciální ohniska nákazy TBC, HIV, Eboly atd.?

8/ Dle mezinárodních úmluv by uprchlíci před násilím, genocidou apod. měli nalézt útočiště v první bezpečné zemi. Nejsou snad Egypt, Tunis, Pakistán, Indie, Turecko, Francie atd. bezpečnými zeměmi? Proboha - proč tam tedy statisíce evropanů jezdí na dovolenou a riskují životy v něčem, co snad jsou válečné zóny????

9/ Kolik migrantů přijala třeba Saúdská Arábie, která je jednak bezpečnou zemí (viz dovolené), je daleko blíž zemím, odkud migranti přicházejí, a navíc je jim zcela jistě kulturně daleko bližší než Evropa? A navíc je to bohatá země.

10/ Jaká je reálná činnost Frontexu (agentura pro pohraniční a pobřežní stráž), která zaměstnává cca 1500 osob a má za úkol pomoci členským státům EU a zemím přidruženým k Schengenu chránit vnější hranice prostoru volného pohybu EU. K tomu má roční rozpočet 250 000 000 euro. Zabránila snad za ty peníze něčemu? Stojí za touto organizací nějaké výsledky, kromě toho, že se zasazuje o to, aby neziskovky mohly nerušeně kontrolovat jakousi směrnici EU o humánním zacházení s migranty?

11/ Jaké jsou nezkreslené statistiky kriminality nových obyvatel Evropy ve vztahu k původnímu obyvatelstvu? Kolika procenty jsou zastoupeni v populaci a kolika procenty se podílejí na trestné činnosti? Věřím např. že na sofistikovaných bankovních podvodech nebo průmyslové špionáži se podílejí minimálně, ale jak tomu je např. u krádeží, výtržnictví, rabování, vražd, napadení, znásilnění?

12/ Proč bylo vláčeno médii Maďarsko kvůli stavění hraničních plotů, když potom bez jakéhokoliv zájmu sdělovacích prostředků rostly ploty na hranicích Rakouska nebo mezi Itálií a Francií? Existuje snad dvojí metr?

13/ I "Mutti Merkel" veřejně přiznala, že její zvací politika nebyla nejlepším nápadem. Vyvodila snad z toho nějakou osobní zodpovědnost? Proč vlády zemí, které přijímají migranty, nevezmou na sebe odpovědnost za škody, které jejich pobytem vznikají občanům jejich vlastních zemí?

14/ Proč se Evropa nechává vydírat Tureckem, že které ústy R. Erdogana vyhrožuje, že do Evropy vpustí statisíce migrantů ze Sýrie? Proč uplácíme Turecko miliardami euro z unijního rozpočtu místo toho, abychom za ty peníze pomohli Řecku chránit vnější hranice EU?

15/ Opravdu se mám líbí útoky nákladními auty, zvýšená bezpečnostní patření např. při pořádání vánočních trhů (koneckonců betonové zátarasy máme i na Staromáku)? To chceme?

16/ Kolik z lidí obhajujících současnou migrační vlny by si někoho z nich nastěhovalo k sobě domů? Hlaste se.

17/ Kolik všechna zmíněná bezpečnostní opatření, budování uprchlických táborů a zajištění jejich provozu, podpory, dávky apod. stojí? Umí to někdo vyjádřit finančně?

18/ Proč se nikde stejně hlasitě neuvádí kolik set (tisíc) přistěhovalců máme z Ukraijiny, Vietnamu apod., kteří se dokáží integrovat a nestojí s nataženou rukou?

19/ Existují relevantní průzkumy kolik původních obyvatel, kteří celý život platí daně, tento stav skutečně vítá? A jestli je odpůrců většina, tak proč se vlády jednotlivých zemí nechovají dle přání svých obyvatel?

20/ Proč musí být právě Evropa v čele s Německem a Francií tak moc humánní a vstřícné? Nejsou na zeměkouli desítky dalších států na různých kontinentech, které by se mohly o opravdové uprchlíky postarat? Nebo se nejedná o uprchlictví v pravém slova smyslu, ale jsou za tím spíše ekonomické pohnutky?

Nevím, jsem zmatený rozpory mezi tím, co se nám předkládá v oficiální propagandě a tím, co se dozvídám z neoficiálních zdrojů. Navíc se snažím zapojit i vlastní rozum. Takže se jen ptám. Dokáže mi někdo dát jasné odpovědi podepřené fakty? Nebo to bude zase jen ideologický newspeak? Pokud mne na základě jasných faktů přesvědčíte, jak moc je ta migrace fajn, tak slibuji, že vezmu humanitární vepřovou konzervu, udělám si transparent a osobně jdu do nejbližšího uprchlického tábora vítat!

K přečtení doporučuji i můj starší blog zde: https://jandocekal.blog.idnes.cz/blog.aspx?c=753143, který iDnes smazala z hlavní stránky s tím, že porušuje kodex bloggera, aby jej tam zase o pár dní později vrátila (pochopitelně v době, kdy už nemá čtenost). V tomto blogu se zamýšlím nad tím, zda jsem rasista. I zde hledám odpovědi na své otázky. Také aktuální.

Autor: Jan Dočekal | sobota 4.7.2020 2:51 | karma článku: 39.94 | přečteno: 1470x

Další články blogera

Jan Dočekal

Učitelka na Praze 6 lhala žákům a má výpověď

Pohled zastupitele z Prahy 6. Je to opravdu tak černobílé? Zaslouží si "vyhazov"? A neměli by ho dostat teda i jiní? Jsme právní stát? Krátká úvaha.

18.4.2022 v 3:57 | Karma článku: 36.55 | Přečteno: 2798 | Diskuse

Jan Dočekal

Inflace? Ano - ale co s tím když nemám miliony na účtu?

Inflace žere peníze - víme to všichni. Chytré rady investičních poradců, že máme cpát své úspory do investičních fondů, kupovat byty a zlaté cihly jsou ale pro většinu lidí k ničemu. Co s tím? Jsou jiné možnosti?

25.3.2022 v 0:59 | Karma článku: 16.71 | Přečteno: 651 | Diskuse

Jan Dočekal

Elektromobily? Proč automobilky neprotestují?

Nepromyšlené násilné prosazování elektromobility s sebou nese řadu negativních jevů. Automobilky jsou nuceny dávat miliardy eur do něčeho, co zdánlivě nikdo nechce. Ale je to tak opravdu?

3.2.2022 v 0:01 | Karma článku: 28.05 | Přečteno: 711 | Diskuse

Jan Dočekal

Dostavba jaderných elektráren v ČR

Většinově se shodneme, že elektřina je drahá a je jí málo. Co s tím? Malé zamyšlení nad dostavbou JE v ČR a politickými tlaky, které s tím souvisí.

20.11.2021 v 1:51 | Karma článku: 25.55 | Přečteno: 415 | Diskuse

Další články z rubriky Politická aréna - pro politiky

Petr Hannig

Dobrovolné otroctví začíná vždy nenápadně

Jednou z nejsilnější zbraní, kterou se dostávají lidé dobrovolně do jha otroctví, je z počátku tzv. soft power, do češtiny přeloženo měkká síla.

9.12.2022 v 15:52 | Karma článku: 41.53 | Přečteno: 1287 |

Daniela Kovářová

Komu vadí diamantové svatby?

Vzali se před šedesáti lety a žijí spolu dodnes. Jejich život nebyl jednoduchý, ale překonali všechny překážky a jsou pořád spolu. Letos slaví diamantovou svatbu, a tak jim přichází blahopřát i starosta.

8.12.2022 v 15:50 | Karma článku: 32.06 | Přečteno: 793 | Diskuse

Ivan Přikryl

Politické vize a jejich odborná revize.

Žijeme v nesmírně složité době. Ale právě chabá aktivita prakticky všech vlád po roce 1989 v oblasti bydlení je příčinou, proč posledních pár let jsme zemí téměř s největšími problémy. Je třeba rychlé řešení, tady a teď.

6.12.2022 v 10:00 | Karma článku: 7.78 | Přečteno: 198 | Diskuse

Jiří Paroubek

Recese v Česku! Jak to dopadne s dodávkami ropy z Ruska?

Už na jaře jsem ve svých článcích předpokládal, že v letošním IV. čtvrtletí dojde k meziročnímu poklesu HDP. Zdá se, že tato má předpověď se začíná naplňovat.

5.12.2022 v 15:24 | Karma článku: 30.94 | Přečteno: 819 | Diskuse

Tomáš Zdechovský

Britové začínají litovat odchodu z EU

Britové odešli z Evropské unie a tehdejší hlasování bylo poměrně těsné, pro odchod bylo necelých 52 % lidí. Jak se po čase ukazuje, nespokojenost s vystoupením z EU roste a i ti, kteří původně odejít chtěli, dnes brexitu litují.

5.12.2022 v 9:05 | Karma článku: 18.03 | Přečteno: 597 | Diskuse
Počet článků 63 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 2091

Zajímám se o politiku, auta, jezdec na off road akcích, milovník žen a dobrého vína. Místopředseda Svobodných, člen zastupitelstva MČ Praha 6. 

Dcera je výjimečná, říká Julia Robertsová. Hazel oslavila 18. narozeniny

Herečka Julia Robertsová (55) oslavila osmnáctiny svých dvojčat, dcery Hazel a syna Finna společnou vzpomínkovou...

Zemřela Kirstie Alleyová. Hvězda trilogie Kdopak to mluví podlehla rakovině

Po krátkém boji s rakovinou zemřela v 71 letech americká herečka Kirstie Alleyová, hvězda filmové trilogie Kdopak to...

Politik opustil partnerku a děti po šestnácti letech kvůli pornoherečce

Německý politik Hagen Reinhold (44) opustil svoji dlouholetou partnerku Karoline Preislerovou (51), se kterou má tři...

Žádné Uložto! Startuje České kino, za stovku nabízí ke streamování 650 filmů

Oblíbené české filmy, pohádky i seriály ke stažení na jednom místě, legálně a ve vysoké kvalitě slibuje nová platforma...

Céline Dion oznámila, že trpí neléčitelnou nemocí, která vede k nehybnosti

Kanadská zpěvačka Céline Dion (54) svým fanouškům na sociálních sítích oznámila, že musí zrušit nebo přesunout své...